Новини

Мъжкият отбор на Овергаз HomeLine с лекота взе победата над Дунав 2007

След победата над Дунав 2007 с 111:77, два кръга преди края на шампионата Овергаз отново влезе в битката за среброто. Момчетата на Янко Янчев излязоха концентрирани срещу русенци и играха така до края на мача. Началото на двубоя започна равностойно, но след отлична игра на Георги Боянов и Иван Тилев, дръпнаха в резултата и първата четвърт завърши 28:17. Гардовата двойка Александър Христов и Дамян Стоянов играха агресивно в защита, откраднаха няколко топки, Васил Бачев и Антонио Илиев бяха успешни от средно и далечно разстояние и резултата на полувремето вече беше 60:37.
Второто полувреме започна с успешна игра в нападение и защита, като завръщане след дълга контузия направи Георги Дангалаков. Успешно се включиха и юношите Любослав Михайлов, Александър Милов/9т./ и Ангел Пейчинов/7т./.

Успешна събота за момчетата до 12години и кадетите на Овергаз

Убедителни победи извоюваха днес момчетата до 12 години и кадетите на Овергаз, съответно над Славия и Ахил.

И в двата мача победите се постигнаха без противниците да могат да се противопоставят и затруднят особено момчетата на Овергаз. Точковата разлика се оформи още от самото начало и се задържа до края. Зрителите видяха облика на баскетболната школа на Овергаз и при малките и при батковците – бърза и атрактивна игра, контраатаки и отнети топки. При по-малките се отличиха Ясен Милов, Кристиян Кирилов, Севар Главчовски, а при кадетите Алекс Илиев, Георги Младенов, Константин Коев и Боби Петров. Естествено всички трябва да се похвалят за старанието, желанието за победа и борбеността, която показаха. Браво момчета, продължавайте да се трудите, победите сами ще дойдат.

Овергаз за първи път със загуба от Левски при юношите

В поредният кръг от първенството при юношите Овергаз записа първата си загуба от години срещу отбора на Левски. От самото начало на мача стана ясно, че двубоят ще е интересен и двата отбора са готови на всичко за победата. За изхода на двубоя беше от значение и не възстановилите се от контузии Никола Ангелов и Ангел Пейчинов, въпреки тяхното желание да се включат и помогнат на отбора. Александър Милов отново показа своите реализаторски способности, а Любослав Михайлов борбения си дух в нападение и защита. Краен резултат от мача 72:68.
До края на този етап остават три мача, които ще се играят в зала Академик:
на 15.03 от 13.30 ч. с Шампион
на 22.03 от 11.30 ч. с Левски
на 29.03 от 12.30 ч. с Академик, в които момчетата трябва да се борят за победа.

Овергаз без проблеми в Шумен

Лесна победа за мъжкият отбор в Шумен и добро включване на юношите Любослав Михайлов, Александър Милов и Ангел Пейчинов.

Кадетите на Овергаз се класираха за републиканското първенство в Самоков

На 12-ти и 13-ти май зала Диана в Ямбол бе домакин на зоналния турнир от държавното първенство за кадети. Участници бяха отборите на Тунджа – Ямбол, Розова долина – Казанлък, Овергаз – София, Перущица – Перущица и Делфин – Бургас. Баскетболистите на Овергаз, водени от Юлиян Аладжов първо излязоха срещу момчетата от Перущица. Със сърцата игра, те не срещнаха проблеми и взеха категорична победа 106:58. Във вторият мач за деня съперник на нашите момчета бе бургаския Делфин – един добре селектиран и натрениран отбор, с няколко национални състезатели. В този мач кадетите на Овергаз показаха видимото си израстване като отбор. Мачът беше оспорван от самото начало, но ние успяхме да се поздравим в края с 74:63. На следващият ден нашата победа над Розова долина с 63:42 и победата на Тунджа над Делфин ни осигуриха участие в републиканското първенство от 11 до 17 юни в Самоков. Браво момчета!

Отлично представяне на минимомчетата до 10 години на Овергаз

Огромен напредък, качества и дух показаха момчетата на Милена Савова и Ивета Сотирова на завършилото в София републиканско първенство по баскетбол. В четирите дни с огромната подкрепа на организирана агитка от родители и приятели, момчетата изиграха тежки срещи – пет в групата и два във финалната четворка. Съперниците се оказаха сериозни противници, а мачовете трудни. Четирите победи /срещу Левски с 42:34, Черно море – 45:13, Велбъжд – 55:14, Септември-42:16/ ни осигуриха място сред четирите най-добри отбора в България за тази възраст. Въпреки загубите на полуфинала от Буба и за трето място от Левски, момчетата показаха, че имат голям потенциал, а постоянството и многото работа ще ги направи бъдещи шампиони.

И 12-годишните без проблеми на зоната в Пловдив

Отборът на 12-годишните минимомчета на Овергаз спечелиха категорични победи срещу своите връстници, съответно над Академик Пловдив с 77:35, Костенец 59:28, Балкан 55:30, Хебър Пазарджик 51:28. Зоната се проведе в два дни, като всеки ден се играха по два мача. Още в първата среща от турнира, отборът на Овергаз срещна домакините от Пловдив. В много емоционална атмосфера, срещу мощна домакинска агитка, момчетата на Юлиян Аладжов и Милена Савова показаха завидни умения и боен дух и още в първите минути на срещата успяха да поведат в резултата. С красива игра и майсторски отигравания, четирите части на мача бяха категорично спечелени от нашите момчета. Тези среши бяха изключително полезни за малките баскетболисти, защото придобиха увереност и хъс за нови победи на предстоящото републиканско първенство.
През малкото време за почивка, децата успяха да посетят и красивия стар град Пловдив, както и да се позабавляват извън терена.